Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 239 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Zdjęcia w galeriach.


>>> Garnizon W Skierniewicach >>>

sobota, 22 stycznia 2011 0:22

Właściwie jeszcze na Mazowszu, ale w granicach administracyjnych łódździczyzny znajduje się dawne miasteczko wojewódzkie - Skierniewice. A w nim opuszczona częściowo jednostka wojskowa o dłuuugich tradycjach wojskowych sięgającyh czasów carskich. Intensywnie użykowana była do niedawna, kiedy to zlikwidowano obowiazkowy pobór do wojska. Pozostały budynki w dobrym, średnim i żadnym stanie technicznym... i jeden MiG. Ponoć MiG19, ale niekoniecznie. Teren w miarę ogólnodostępny, część budynków jest adaptowana na cele szkoły, reszta nie wiadomo. Chwilowo buszują tam złomiarze, paintbolowcy i od niedawna geokeszerzy ;)


Więcej zdjęć w albumie GARNIZON W SKIERNIEWICACH


Podziel się
oceń
2
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

>>>>>> Skierniewice >>>>>>

niedziela, 26 września 2010 20:17
Miasto zachodniego Mazowsza, dziś w województwie łódzkim. Znane głównie z powodu pięknego dwrorca (z jeszcze piękniejszym wnętrzem i sgraffito o tematyce "komunistycznej"). Ale to nieprawda, że nie ma tam nic ciekawego do obejrzenia. Wręcz przeciwnie. 
tuż za dworcem idąc w kierunku parku natkniemy się na czołg. Niedawno go odmalowano, więc wygląda bojowo :) Tu na zdjęciu jeszcze sprzed malowania (w Skierniewicach byłam w tym roku dwa razy).
(c) To Mi
Potem jest park typu baaardzo angielskiego, z pięknym starym drzewostanem, niestety trochę zaśmiecony i zaniedbany. Ale polecam zajrzeć do bramy (teraz się kończy remontować) i do Pałacu Biskupów - dostępnych od ul.Sienkiewicza (ta sama co przy dworcu).
(c)To Mi
Jeśli pojedziemy na południe - po drodze natkniemy się na niezwykłej urody kościół-rotundę. Myślałam,że nie mam zdjęcia od środka, ale może to nie ja tylko To Mi zrobił? Nie pamiętam. Obok jest też działająca pompa.
Na południowy wschód, już przy wyjeździe ze Skierniewic można obejrzeć stary kirkut. W ogóle kirkuty w Skierniewicach są dwa, jest jeszcze drugi, bliżej - ale nie byłam, to nie mam zdjęć.
(c)To Mi
A teraz mały bonus, nie byłabym lavinką gdybym nie zwiedziła jakiejś rudery. Ostatnio byliśmy z Tomim na tyłach parowozowni w Skierniewicach. Jak zwkle "na legalu" czyli tabliczki wstęp wbroniony nie widzieliśmy. :)
Zapraszam zatem na jesienną wycieczkę po Skierniewicach :) Zjęcia ze Skierniewic letnich w albumie SKIERNIEWICE.

Podziel się
oceń
0
1

komentarze (23) | dodaj komentarz

>>> Od Kazimierza po Pabianice >>>

czwartek, 10 czerwca 2010 1:18
Nawiedziliśmy z Tomim Huanna kwietniowo i wyruszyliśmy z nim i Kaszką na podbój zachodnich i południowych rubieży ziemi łódzkiej. Na pierwszy ogień poszedł Kazimierz i szopy. Duuużo szop, aż żal było stamtąd wyjeżdżać. Potem kościół.
Następnym punktem wycieczki był  most tramwajowy na trasie do Lutomierska. W Lutomierku zresztą też kościół
Pod koniec dnia, a była to sobota zwiedziliśmy ruiny cegielni w Wymysłowie Francuskim, a chwilę przedtem cmentarz wojenny.
Drugiego dnia, a była to niedziela, pojechaliśmy bardziej na południe by zobaczyć dawne łódzkie uzdrowisko Popioły.
Potem cmentarz wojenny i dwór w Dłutowie(a raczej jego nędzne resztki)
Następnie kolejny cmentarz wojenny i parę stawideł pod Pabianicami, aż nareszcie Pabianice, na zwiedzanie których nie starczyło czasu. Kiedyś trzeba będzie się wybrać specjalnie tam.


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (20) | dodaj komentarz

>>>>>> Łódź po raz drugi >>>>>>

poniedziałek, 20 lipca 2009 0:22
Wybierałam się do Łodzi jak ta sójka za morze od 3 lat. Ostatnim razem byłam tam w 2006 roku, tu na blogu są dwie skromne galerie, bo wówczas dysponowałam tylko Zeniem. PIERWSZA i DRUGA.
A teraz było inaczej, bo miałam przewodnika, Huannu(kiedyś Neohuannu), wujku Samo Bro czy jak się tam zwie teraz ;)
Zaczęliśmy od Widzewa, by pojechać na osiedle z lat 40tych - Stoki (każda ulica jest tam górska i to nie tylko z nazwy). Stamtąd rzut beretem do zamkniętego w sobotę cmentarza żydowskiego i muzeum utworzonego na miejscu stacji, skąd wywożono Żydów do obozów śmierci. Stacja zwała się Radegast. Zaraz potem jeszcze pomnik pomordowanych dzieci i w ogóle smutno i martyrologicznie.
Potem chłodziliśmy się u Huanna na Bałutach, by zostawić rowerki na chwilę i przejśc się po okolicy na piechotę, bez rowerów łatwiej było się poruszać po podwórkach. Klimat bardzo podobny do warzawkiej Pragi, choć kamienice w lepszym stanie.
Dalej z powrotem na rowerki i myk do Parku Ocalałych
A dalej to już tylko Manu i obowiązkowe focenie czerwonych rowerków.
A obok Manufaktury zwiedziliśmy osiedle robotnicze i drewniany kościół(zdjęcia nie ma bo nie wyszło).
Pobyt w Łodzi byłby nieważny, gdybyśmy nie odwiedzili Pietryny i nowej atrakcji, zdrojów ulicznych.Bardzo pyszna woda. Zdroje są ozdobione rzeźbami dzieci i rybek.
Na Pietrynie fundnęłam sobie mrożoną kawę(koktajl i sernik z Manu nie tarczyły na długo) i pojechaliśmy w stronę Księżego Młyna(spóźniłam się na spacer),ale wcześniej zahaczylimy o Białą Fabrykę, na tyłach której jest skansen drewnianych budynków z Łodzi (niestety był czynny do 16, więc fotki zza ogrodzenia)
Ledwo zdążyliśmy zwiedzić dzikim pędem Księży Młyn
Na sam koniec polecielimy po bilety na Fabryczną. Pociąg o 19tej śmignął sprzed nosa, pozostawał ten o 20:58.Mieliśmy niecałe 2 godziny,więc wpadliśmy jeszcze raz do Huanna, przy okazji odebrałam pocztę. Okazało się,że Stahoo jest w Łodzi od rana ledwo żywy po dlaekiej wyprawie.Pisnęłam mu mejlem(a Hua smsem),że będzie mnie można dorwać na Fabrycznej przed 21 i pognaliśmy z powrotem na dworzec. Stahoo dotarł 2 minuty przed odjazdem, ale zdążył mnie wyściskac i wycałować ;)

Wszystkie zdjęcia w albumie ŁÓDŹ

Potem w Łodzi była wielka ulewa z gradobiciem, która ścigała mój pociąg, ale koło Żyrardowa straciła zapał i suchą stopą dotarłam do Warszawy :)

Pozdrawiam też Mackozera z blipa, któremu omal nie rozjechałam psów nie zauważając ich ni jego samego na Bałutach ;)

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

>>>>>>> Óć >>>>>>>

piątek, 22 grudnia 2006 20:30
Lavinka bywa i w innych miastach.Zdjęcia Łodzi i Manufaktury w dwóch nowych galeriach. 
Dla koneserów czerwonej cegły i  architektury końca XIXw.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Klknij w Pajacyka

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Tylu a tylu tu było...:  265 493  

3grosze o mnie...

To ta w kapeluszu. Dla niektórych jej poczynania mogą się wydawać przejawem lenistwa...dla mnie są zaś efektem wytężonej pracy umysłowej...
Marzy mi się mały domek na działce lub projekty architektury socjalnej...
egocentryczna, enigmatyczna, emulsyjna ;-)

O moim bloogu

Zapis fotograficzny podróży po Polsce. Moje osobiste spojrzenie na to,co teraz wśród polskich turystów uważane jest za mniej atrakcyjne od Tunezji.

Szatelita

Locations of visitors to this page

Przybywacze

Add to Technorati Favorites Travel Blogs - BlogCatalog Blog Directory

Statystyki

Odwiedziny: 265493
Bloog istnieje od: 4051 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl