Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 239 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl button stats bikestats.pl

Zdjęcia w galeriach.


>>>> Katowice i geocaching >>>>

wtorek, 08 marca 2011 0:28

W mieście pamiętanym z dzieciństwa (tu nocowałam po przyjeździe z Warszawy by potem jechać na kolonie/zimowisko) nie byłam aż do teraz. Jakoś nie było okazji. Od tamtej pory sporo się zmieniło, ubyło kominów, zniknął stary dworzec, przybyło trochę nowych budów. Ale pogoda została ta sama ;)

Miałam zaledwie kilka godzin na zwiedzanie i szukanie skrzynek, dlatego mało zdjęć ale za to dużo spodka. W tej pogodzie chyba mu najlepiej, ale za billboard na froncie żądam krwi.

Powyżej Spodek, poniżej Cmentarz Żydowski zza płota.

 

Więcej zdjęć w albumie KATOWICE


Podziel się
oceń
1
2

komentarze (32) | dodaj komentarz

>>> Skansen kolejowy w Nasielsku >>>

czwartek, 03 lutego 2011 23:02

Tuż obok stacji w Nasielsku, na bocznicy, odstawione są stare wagony i piękna żółta lokomotywa. Byłam tam rowerowo na jesieni. Warto odwiedzić i przejść się po okolicy, wrażenia niezapomniane.

Zwłaszcza, że nie tylko pociągi można tam spotkać, ale też inne zabytki okołokolejowe :)

Więcej w albumie NASIELSK


Podziel się
oceń
3
2

komentarze (18) | dodaj komentarz

>>> Garnizon W Skierniewicach >>>

sobota, 22 stycznia 2011 0:22

Właściwie jeszcze na Mazowszu, ale w granicach administracyjnych łódździczyzny znajduje się dawne miasteczko wojewódzkie - Skierniewice. A w nim opuszczona częściowo jednostka wojskowa o dłuuugich tradycjach wojskowych sięgającyh czasów carskich. Intensywnie użykowana była do niedawna, kiedy to zlikwidowano obowiazkowy pobór do wojska. Pozostały budynki w dobrym, średnim i żadnym stanie technicznym... i jeden MiG. Ponoć MiG19, ale niekoniecznie. Teren w miarę ogólnodostępny, część budynków jest adaptowana na cele szkoły, reszta nie wiadomo. Chwilowo buszują tam złomiarze, paintbolowcy i od niedawna geokeszerzy ;)


Więcej zdjęć w albumie GARNIZON W SKIERNIEWICACH


Podziel się
oceń
2
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

>>>>> Skansen w Sierpcu >>>>>

piątek, 12 listopada 2010 12:38

Obowiązkowe miejsce do odwiedzenia dla każdego mieszkańca Mazowsza, a może i Polski? Na ogromnym terenie znajduje się rekonstrukcja mazowieckiej wsi ze wszelkimi detalami, wiatrak, młyn, mostek i kościół. Jest nawet karczma i dwór dziedzica :) Niestety obsługa to "panie na krzesełkach" i poza wydeklamowaną wiedzą encyklopedyczną nie można się od nich wiele dowiedzieć. Niestety nie są też ubrane/ubrani w stroje z epoki. 

Więcej w albumie na picasie.


Podziel się
oceń
1
1

komentarze (24) | dodaj komentarz

>>>>>> Dwór Szaniawskich >>>>>>

czwartek, 04 listopada 2010 21:42

Dwór Szaniawskich nad Zalewem Zegrzyńskim od dawna nie istnieje. Ostały się po nim tylko ruiny piwnic, schody, brama i fundamenty budynków gospodarczych. Ale ktoś pomyślał i jet też pamiątkowy kamień, tablice informacyjne ze starymi zdjęciami, ławeczka. Gdyby tak każda gmina dbała w ten sposób o "ważne" miejsca...

Jerzy Szaniawski był dla mnie zawsze ważną personą, bo kiedyś uwielbiałam jego opowiadania o profesorze Tutce i mam sentyment do dziś.

Reszta zdjęć w albumie ZEGRZE I OKOLICA


Podziel się
oceń
1
1

komentarze (19) | dodaj komentarz

>>>>>> Skierniewice >>>>>>

niedziela, 26 września 2010 20:17
Miasto zachodniego Mazowsza, dziś w województwie łódzkim. Znane głównie z powodu pięknego dwrorca (z jeszcze piękniejszym wnętrzem i sgraffito o tematyce "komunistycznej"). Ale to nieprawda, że nie ma tam nic ciekawego do obejrzenia. Wręcz przeciwnie. 
tuż za dworcem idąc w kierunku parku natkniemy się na czołg. Niedawno go odmalowano, więc wygląda bojowo :) Tu na zdjęciu jeszcze sprzed malowania (w Skierniewicach byłam w tym roku dwa razy).
(c) To Mi
Potem jest park typu baaardzo angielskiego, z pięknym starym drzewostanem, niestety trochę zaśmiecony i zaniedbany. Ale polecam zajrzeć do bramy (teraz się kończy remontować) i do Pałacu Biskupów - dostępnych od ul.Sienkiewicza (ta sama co przy dworcu).
(c)To Mi
Jeśli pojedziemy na południe - po drodze natkniemy się na niezwykłej urody kościół-rotundę. Myślałam,że nie mam zdjęcia od środka, ale może to nie ja tylko To Mi zrobił? Nie pamiętam. Obok jest też działająca pompa.
Na południowy wschód, już przy wyjeździe ze Skierniewic można obejrzeć stary kirkut. W ogóle kirkuty w Skierniewicach są dwa, jest jeszcze drugi, bliżej - ale nie byłam, to nie mam zdjęć.
(c)To Mi
A teraz mały bonus, nie byłabym lavinką gdybym nie zwiedziła jakiejś rudery. Ostatnio byliśmy z Tomim na tyłach parowozowni w Skierniewicach. Jak zwkle "na legalu" czyli tabliczki wstęp wbroniony nie widzieliśmy. :)
Zapraszam zatem na jesienną wycieczkę po Skierniewicach :) Zjęcia ze Skierniewic letnich w albumie SKIERNIEWICE.

Podziel się
oceń
0
1

komentarze (23) | dodaj komentarz

>>>>> Jura i nie tylko >>>>>

poniedziałek, 06 września 2010 19:57
Dokładną relację dzień po dniu można przeczytać na bikestatsach 1 2 3. A tutaj skrótowo. Jako że szykuje się dłuższa wyprawa ( 9 dni) - Makar wymyślił, że pojedziemy na rozgrzewkę gdzieś bliżej. A tak naprawdę zostawił w Łutowcu czołówkę i nie chciało mu się samemu po nią wracać ;) TLK podjechaliśmy (Makar, Paweł i ja) do Myszkowa (pociąg nazywał się Tour de Pologne i trasę miał niezłą, od Gdyni po Katowice) a stamtąd rowerowo do szkoły w Łutowcu, gdzie czekała na nas z utęsknieniem czołówka Makara oraz wygodne łóżeczka na poddaszu.

W Łutowcu oprócz szkoły znajdują się skałki, na których kiedyś była strażnica. Ale nie bardzo widać na których, bo wszystkie wyglądają tak samo. Z Łutowca przez Żarki pojechaliśmy do zamku w Olsztynie.
Głównym punktem dnia okazała się jednak smażona ryba kilkadziesiąt kilometrów dalej. Po zwiedzeniu okolicznych zabytków i innych ciekawych obiektów, trafiliśmy na stodołę idealnie nadającą się na nocleg (ja ją wypatrzyłam!). Szukaliśmy go jeszcze gdzie indziej, ale wyszło że jesteśmy skazani na tę w lesie. Tylko rano panowie myśliwi grzecznie kazali się nam wynosić. Ale co tam ;) Grunt, że się wypadało przez noc i mogliśmy spokojnie jechać dalej. Niestety nie mam zdjęcia stodoły (przeoczenie).
Zdjęcie powyżej to przepiękny drewniany kościół z miejscowości Gidle - już w woj. łódzkim. Są tu jeszcze dwa inne kościoły ale ten spodobał się nam najbardziej. Przez resztę dnia kręciliśmy się po okolicy, oglądając głównie barokowe kościoły, a nawet jeśli starsze - to i tak przebudowane na barokowe. Trochę się nam zaczęły mylić ;) Jeden z piękniejszych obejrzeliśmy w Radomsku.
Radomsko to w ogóle piękne miasto pełne cudownie wykończonych budynków. Nie miałam o nim pojęcia i dlatego dzielę się odkryciem. Pojedźcie tam koniecznie, jeśli lubicie wysmakowany detal.

No i to jest koniec wycieczki. Z Radomska w dość ciasnych warunkach dojechaliśmy cało i zdrowo do Warszawy :)

A teraz mały bonus, czyli dlaczego warto kupować mapy turystyczne. Makar wypatrzył na mapie coś jakby mogiłę, pomnik, nie wiadomo co. I tak było po drodze to podjechaliśmy. I co ukazało się naszym oczom? A to:
Kolumna stoi przy drodze, ale w polu - pomiędzy miejscowościami Kruszyna i Borowne. Dopiero przypadkowo spotkany po drodze miejscowy społecznik i cyklista ( z kolegami jadący samochodem) opowiedział, jaką historię upamiętnia. Postawił go dziedzic okoliczny swojemu synowi, który targnął się w tym miejscu na swoje życie.

Wszystkie zdjęcia w albumie JURA I NIE TYLKO

Podziel się
oceń
0
1

komentarze (16) | dodaj komentarz

>>> Zwijanie bazy namiotowej w Regetowie >>>

poniedziałek, 30 sierpnia 2010 10:54
Ostatni weekend lata 2010 spędziłam w górach na zwijaniu bazy namiotowej w Regetowie (Beskid Śliski),ale że było nas dużo to roboty było na tyle na osoboczłonka -że udało się mnie i ^meteor2017 (znany też jako wujek Tomi) uciec na chwilę w pobliskie góry. Głównie szlakami i drogami dotarliśmy lajtowo do cmentarza z kaplicą w regetowie Wyżnym (tu założyliśmy skrzynkę geocache, publikacja wkróce) i zaraz potem do dzwonnicy pamięci regetowskich osadników(też skrzynka). 
No i tu dopadł nas pierwszy deszcz,ale wiatr mieliśmy na szczęście w plecy. Poszliśmy w kierunku przełęczy do granicy i potem szlakiem granicznym od słupka do słupka - na Jaworzynę. To już mój drugi szczyt w okolicy. Dla zwykłego górskiego chodzika to żaden wyczyn, ale dla mnie z syndromem bolących kolan - było to wyzwanie. Udało się :) Potem podskoczyliśmy na dwie skrzynki na Słowacji(jedna na granicy, druga nieco głębiej). Z drugą mieliśmy problem, bo była w środku lasu, a byliśmy w chmurze i gps by i tak nie zadziałał. Korzystając ze szczątkowych wskazówek od drzewa do drzewa... w końcu Meteor wypatrzył grób! W całkiem niezłym stanie jak na grób z początku XXwieku. Wracając założyliśmy jeszcze jedną skrzynkę (OC/GC)- na Jaworzynie ale po polskiej stronie granicy. No to złazimy. I tu zonk, prawe kolano wysiada. Ale co to dla lavinki, już nie raz to ją spotkało. Po prostu przy schodzeniu starałam się nie zginać prawej nogi i zwolniłam tempo na "człap kulejący w stylu dowolnym". Okazało się,że pomogło i u podnóża góry kolano boleć przestało. Niestety w drodze powrotnej strzeliła nas kolejna ulewa, niestety wmordewindem i jeśli miałam jakieś suche rzeczy na sobie - to chwilę potem były już dokumentnie mokre. Za to swetrokurtka kupiona na Wolumenie(podobno jakaś markowa,ale ja się nie znam) sprawdziła się znakomicie jako docieplacz pod kurtkę deszczową a zwłaszcza kaptur z futerkiem. Okazała się też odporna na deszcz(podszycie podszewką od środka). Mieliśmy wrócić na obiad, wróciliśmy 3 godziny za późno... ale i tak miałam jeść własną zupkę, podjedliśmy też trochę makaronu ze szpinakiem i zaczęliśmy szykować do podwieczorku(Agnieszka upiekła ciasto! A nawet dwa!).Po zmroku byliśmy odwieziś skrzynkę Drogopotok Tomiego, okazało się że malowniczo zwalone drzewo zwaliło się bardziej i już nie jest tak malownicze. Drugi dzień pobytu był bardziej pracowity, bo zwijaliśmy namioty i pakowaliśmy graty. Nic ciekawego, ale trzeba.Urozmaicaliśmy sobie tę nudę jak mogliśmy, niestety ucierpiały na tym uszy Magdy, bo wyrwały jej się kolczyki. Była też przerwa obiadowa polegająca na dożeraniu karkówki i kapusty z poprzedniego dnia oraz wydzielanie dwóch arbuzów.

 Najciekawszym obiektem malej architektury na bazie jest obecnie nowy kibelek do którego prowadzi mostek. Perełka! 

Ale dla niskich ludzi, wysocy(175+) muszę uważać przy wchodzeniu i wychodzeniu ;) Mostków w Regetowie jest więcej, najładnieszy jest przy wejściu na bazę. Tym razem nie zapomniałam go sfocić.

Zapraszam do bazy w przyszłym roku w lipcu i sierpniu. 

Więcej zdjęć w albumie BESKID NISKI 2.

Podziel się
oceń
0
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

>>> Radziejowice i okolice >>>

piątek, 09 lipca 2010 15:08
Okolica Żyrardowa, Mszczonowa i Radziejowic jest bogata po względem architektonicznym. Najsławniejszym obiektem jest park w Radziejowicach i odbudowany pałac wraz z dworem i czworakami. Ciekawy jest też kościół.
Na terenie parku przy czworakach znajduje się Arka Wilkonia, kieyś wystawiana w Zachęcie. Tu jej duużo lepiej!
Na południe od Żyrardowa nadal znajują się złoża Rudy Darniowej, z której wytapiano miecze... które przyczyniły się do upadku Cesarstwa Rzymskiego (tak tak!). Można je poznać po "czerwonych strumieniach"
Okolica bogata też w ruiny i ruderki. A to chałupka...
A to ruiny pałacu/dworu Raczyńskich...
A to ruiny młyna na rzece Okrzeszy.
Więcej zdjęć w albumie RADZIEJOWICE I OKOLICE


Podziel się
oceń
1
1

komentarze (25) | dodaj komentarz

>>>> Regetów i Rotunda >>>>

czwartek, 01 lipca 2010 11:57
Wyprawa samochodowa głównie niestety. Bo ja kiepsko jazdę samochodem znoszę. Ale ten był na gaz, nie było najgorzej. Większość czasu zajęło nam rozbijanie bazy ale w sobotę na chwilkę wyskoczyliśmy na Rotundę obejrzeć cmentarz wojenny (w trakcie remontu) a następnego dnia przejść się do Regetowa Wyżnego, do dwóch innych cmentarzy i przy okazji podziwiać piękne widoki.

Rotunda 


Baza namiotowa 


Regetów Wyżny Cmentarz nr 1

i cmentarz nr 2


Pejzażu górskiego nie przebije nic


Reszta zdjęć od TEGO miejsca w albumie z Beskidu Niskiego.

Zapraszam też na FILM z Rotundy.

Podziel się
oceń
0
1

komentarze (13) | dodaj komentarz

>>> Od Kazimierza po Pabianice >>>

czwartek, 10 czerwca 2010 1:18
Nawiedziliśmy z Tomim Huanna kwietniowo i wyruszyliśmy z nim i Kaszką na podbój zachodnich i południowych rubieży ziemi łódzkiej. Na pierwszy ogień poszedł Kazimierz i szopy. Duuużo szop, aż żal było stamtąd wyjeżdżać. Potem kościół.
Następnym punktem wycieczki był  most tramwajowy na trasie do Lutomierska. W Lutomierku zresztą też kościół
Pod koniec dnia, a była to sobota zwiedziliśmy ruiny cegielni w Wymysłowie Francuskim, a chwilę przedtem cmentarz wojenny.
Drugiego dnia, a była to niedziela, pojechaliśmy bardziej na południe by zobaczyć dawne łódzkie uzdrowisko Popioły.
Potem cmentarz wojenny i dwór w Dłutowie(a raczej jego nędzne resztki)
Następnie kolejny cmentarz wojenny i parę stawideł pod Pabianicami, aż nareszcie Pabianice, na zwiedzanie których nie starczyło czasu. Kiedyś trzeba będzie się wybrać specjalnie tam.


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (20) | dodaj komentarz

>>> Na północny zachód od Żyrardowa >>>

wtorek, 25 maja 2010 16:38
Do ciekawszych obiektów tej okolicy można doliczyć glinianki po nieistniejącej dziś cegielni na zachód od Wiskitek, dziś teren rekreacyjny...
Babski Borek koło Babskich Bud z jeziorkiem
Kościół w Kurdwanowie wyglądający jak łemkowska cerkiewka...
Dworek Lucy z Rancza czyli Sokule
i bardzo dużo mrowisk na południe od Miedniewic ;)
Reszta zdjęć z tej okolicy w albumie Wiskitki,Guzów,Miedwienice

Podziel się
oceń
1
1

komentarze (14) | dodaj komentarz

>>>> Fabryka pod Sochaczewem >>>>

wtorek, 27 kwietnia 2010 14:10
Sochaczew to miasto znane głównie za sprawą (muzeum) kolejki wąskotorowej. Dziś odsłona industrialna jego okolicy, mniej znana. Właściwie na rubieżach Sochaczewa, w pobliskim Chodakowie, ale ze względu na sąsiedztwo wrzucam do ziemi sochaczewskiej. Jest to stara fabryka włókien chemicznych Chemitex (kiedyś fabryka przędzy i tkanin sztucznych "Chodaków" SA). Szkoda, że miejscowe władze nie uważają tych budynków za cenne, wiele z nich spokojnie można by przerobić na lofty, a resztę na centrum handlowe. 
Niestety hale fabryczne są sukcesywnie wyburzane, nie zdąrzylimy kilku obejrzeć... były już tylko koparki odgruzowujące okolicę... ale nic to, zawsze parę widoków. Niestety pogoda na jesieni była żadna... ale akurat klimatom przemysłowym to nie przeszkadza. Więcej zdjęć po kliknieciu w fotkę z kominem. ;)

Podziel się
oceń
1
1

komentarze (23) | dodaj komentarz

>>>>>> Fort Cybulice >>>>>>

niedziela, 14 marca 2010 22:05
Siódmy fort Twierdzy Modlińskiej. Odwiedzony zimą w towarzystwie Wallsona i Tomiego. Odwiedziliśmy też pobliski poligon, ale tylko na chwilę. I tak nic nie było widć spod śniegu ;) Większość zdjęć zrobił To Mi, resztę ja. Klikać w zdjęcie.


Podziel się
oceń
1
1

komentarze (16) | dodaj komentarz

>>> Bolimowski Park Krajobrazowy >>

wtorek, 02 lutego 2010 0:15
Mauzoleum żołnierzy niemieckich znajduje się w miejcowości Joachimów Mogiły. Leżą tutaj polegli żołnierze z I wojny światowej, kiedy to po raz pierwszy użyto broni chemicznej, wskutek czego zginęły tysiące żołnierzy rosyjskich. W 1990 roku pochowano tutaj 2566 żołnierzy niemieckich, któych ekshumowano z Powązek. Więcej można poczytać na stronie PTTK i Opencaching.

Cmentarz odwiedziliśmy na początku grudnia. Nie było zbyt ciepło,ale dało jeszcze radę jeździć na rowerze. Okolica Bolimowskiego Parku jest bardzo malownicza, nawet późną jesienią czy zimą. Wybieram się tam wiosną, by zobaczyć jak natura budzi się do życia. W obrębie BPK jest wiele atrakcji turystycznych, które bywały już na blogu. I pewnie będą jeszcze. Część jest w osobnych albumach, np.dot. rzeki RAWKI lub okolica wokół RADZIWIŁŁOWAOraz Cmentarz w wydaniu wujkowym z sierpnia 2007

Podziel się
oceń
1
1

komentarze (24) | dodaj komentarz

>>>>>> Dolina Rawki >>>>>

poniedziałek, 18 stycznia 2010 20:16
Rawka toleniwie płynąca rzeczka na pograniczu Mazowsza i ziemi Łódzkiej (na mojej prywatnej mapie Polski, nie pamiętam gdzie dokłądnie przebiega ganica,ale niedaleko). Wzdłuż niej mieszka dużo bobrów,choć żadnegonie spotkałam. Ale o bobrach napiszę kiedy indziej. Dziś o ciekawych obiektach na Rawce. Pzy okazji akcji GTWb pisałam kiedyś o moście kolejowym.
A dziś przedstawiam zabytkowy drewniany młyn, na północ od mostu. By go zobaczyć trzeba wysiąść na stacji Skieniewice-Rawka i trochę cofnać sięw kierunku Warszawy idać asfltową drogą. Młyn znajduje się przy jednym z rozwidleń Rawki.
Więcej zdjęć w albumie RAWKA

Podziel się
oceń
1
1

komentarze (23) | dodaj komentarz

>>>> Olsztyn wczoraj i dziś >>>>

wtorek, 08 grudnia 2009 17:50
Kiedyś zawitałam w okolicę jeziora Ukiel z okazji studenckiego projektu Stacji ornitologicznej. To była wczesna wiosna, na Warmii niemal jak zima i wieje potwornie. Tam zawsze wieje. A zwłaszcza wiosną i jesienią. Wyżynne otwarte przestrzenie. No wiecie. Urywa łeb. Zimą jest jeszcze gorzej :)
Tak wyglądał Ukiel pod koniec lat 90tych.
A tak teraz, znaczy we wrześniu tego roku. Trochę przybyło agroturystyki ale poza tym dzicz aż miło. Polecam.
Słupki jak były...
Tak i są.
Ale,ale - przeca miasto! Miasto też zwiedziłam, rowerowo a jakże. Wszystkie zdjęcia w albumie OLSZTYN. Tu tylko widoczek Starówki...
Piękny ceglany wiadukt kolejowy
I stare osiedle kolejowe,na północny zachód od głównego dworca.
A rowerowa relacja na bajkstatsach.

Podziel się
oceń
0
1

komentarze (24) | dodaj komentarz

>>>> Pogórza Przemyskie i Dynowskie >>>

środa, 21 października 2009 15:39
Takie górki, tylko mniejsze. Dla mnie, owerzystki mazowieckiej-równie górzyste jak każde inne. Aże ciepło było, tom się nieźle zasapała na podjazdach i nieźle nadenerwowała na zjazdach(że z prędkością ponad 40km/h wypadnę z drogi na zakręcie).
Na Pogórzach prównież bywały piękne Cerkwie
...ale sporo było wsi z zachowanymi (w miarę) charakterystycznymi chatami dla tego regionu
 
Pięknie bywało i na horyzoncie
A i ruinki się trafiały.
Wiecej  w TYM albumie

Podziel się
oceń
0
1

komentarze (22) | dodaj komentarz

>>>> Beskid Niski >>>>

piątek, 09 października 2009 0:11
No to wreszcie te góry. Ciężko się pedałuje pod górę, ale jeszcze gorzej pcha rower pod górę po błocie. Inaczej mówięc Beskid był hardcorowy, mimo że znowu tak dużo nie padało. Ale by się błocko zrobiło - starczy w zupełności. Masakra. Ale było fajnie ;)
Co jest w Beskidzie fajnego poza górami?
Ano cerkwie. Drewniane.
I murowane.
 
Chaty i chatki
A także kamieniste rzeczki
 
Jest też grób Josefa z Bazin
Ale najważniejsze są owce.

Podziel się
oceń
0
1

komentarze (17) | dodaj komentarz

>>>>> Babie Lato nad Narwią >>>>>

wtorek, 22 września 2009 23:48
Nie tylko dla pań. Ale i tak grupa 11 osób była mocno sfeminizowana ;)
Ponieważ wiać miało ze wchodu, pojechaliśmy najpierw do Białegostoku pociągiem i stamtąd nie zwiedzając miasta pognaliśmy do Choroszczy, gdzie zajęło nas na dłużej zwiedzanie Pałacyku Branickich jak i pobliskiego parku. Nawet z Tomim założyliśmy kesza (jak sie okazało potem, drugiego w tym parku). Mnie jednak bardziej podobał się kościół, pięknie lśnił w promieniach porannego słońca
Potem przejeżdżaliśmy przes starorzecze Narwii, piękna rzeka o wielu korytach ;) Przy okazji trafiliśmy na tamę. Co ciekawe kiedyś rysowałam kubek w kubek taką samą...
Byliśmy też w strzeżonym buławą Tykocinie, gdzie przyplątał się do mnie pies na trawniku. W Tykocinie jest piękny plac przed równie pięknym kościołem i jeszcze piękniejsza Synagoga. Jest też dobrze zaopatrzona knajpa Tejsza, gdzie zjedliśmy obiad. Jest też ładny stalowy most i za nim zamek, ale zamku nie zdążyliśmy obejrzeć, spóźnieni byliśmy 2 godziny.
Mieliśmy po drodze kilka przygód. Niemal w tym samym czasie poszły dwie dętki. Szczęście w nieszczęściu. Za to wieczorem zewsząd otaczały nas krowy a jechaliśmy Unijnymi Kałówkami.
Ale i tak zdażyliśmy zobaczyć Pomnik Śledzika.
Dzień pożegnał nas pięknym zachodem słońca, ale my nadal nie wiedzieliśmy gdzie się rozbić namiotami. Za Wizną przyplątał się kolejny pies, który towarzyszył nam w sumieprzez 30km. Miał zdrowie. Noclegowaliśmy nad starorzeczem Narwii, z kilometr od punktu widokowego, pod którym znaleźliśmy zakopanego kesza :)
Następnego dnia jechaliśmy przez Łomżę, której nie zwiedziliśmy,ale zdążyłam focić bramę na podwórko. Tu odpadł Darek, któremu pekła obręcz w kole.Jak pech to pech, zwżywszy że poprzedniego dnia wieczorem ToMi niefortunnie zaparkował swego dwukołowca na brzegu wjazdu na poesję i właściciel rozjechał mu przednie koło.Na szczęcie zdołał je prowizorycznie nacentrować i jechał dalej.

Najważniejszym punktem drugiego dnia wycieczki był Skansen w Nowogrodzie i kolejne dwa kesze(w tym jeden wirtualny).
Jadąc do Ostrołęki nadłożyliśmy trasę i gruntówką podjechaliśmy dużym polem golfowym (choć krowy twierdzą, że to ich talerz śniadaniowy) do Jałowców i pięknej Narwii (okolice Czartorii)
A potem pociągiem wróciliśmy do Warszawy z przesiadką w Tłuszczu,ale wcale od tego nie przytyliśmy niestety.

Wszystkie fotki w albumie BABIE LATO NAD NARWIĄ

Podziel się
oceń
0
1

komentarze (16) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


Klknij w Pajacyka

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Tylu a tylu tu było...:  265 515  

3grosze o mnie...

To ta w kapeluszu. Dla niektórych jej poczynania mogą się wydawać przejawem lenistwa...dla mnie są zaś efektem wytężonej pracy umysłowej...
Marzy mi się mały domek na działce lub projekty architektury socjalnej...
egocentryczna, enigmatyczna, emulsyjna ;-)

O moim bloogu

Zapis fotograficzny podróży po Polsce. Moje osobiste spojrzenie na to,co teraz wśród polskich turystów uważane jest za mniej atrakcyjne od Tunezji.

Szatelita

Locations of visitors to this page

Przybywacze

Add to Technorati Favorites Travel Blogs - BlogCatalog Blog Directory

Statystyki

Odwiedziny: 265515
Bloog istnieje od: 4051 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl